(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha FZS 600 Fazer (Nr 7574755)

Yamaha FZS 600 Fazer
Waga
Sztuk
Yamaha FZS 600 Fazer
Długość
208 cm
189 kg
1
Łączna waga:
189 kg
Dystans
451 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 17 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Donegal, Ballyshannon

Od 18 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.