(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha GTI 2001 (Nr 6074374)

Marka i model:

GTI 2001

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2034.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.