Yamaha jog rr 49cc (Nr 6348533)

Yamaha jog rr 49cc

Marka i model:

Yamaha jog rr

Waga w kg (łączna):

84

Liczba sztuk:

1

Dystans: 768.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Manacor

8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Cenes De La Vega

29 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.