(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 13:22

yamaha jog, yamaha jog y aprilia sonic

(Nr 2408296)
yamaha jog, yamaha jog y aprilia sonic

Marka i model:

yamaha jog, y aprilia sonic

Waga w kg (łączna):

79.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1036.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Arcos de la Frontera, 11630, Hiszpania

Od 14 mar 2018 do 23 mar 2018

Adres i termin dostawy

Can Picafort, 07450, Hiszpania

Od 4 kwi 2018 do 14 kwi 2018