Yamaha MT-07 (Nr 6747232)

Yamaha MT-07
Waga Sztuk:
Yamaha MT-07
Długość
209 cm
175 kg
1
Łączna waga: 175 kg
Dystans 7060 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

25 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.