Yamaha MT-09 Tracer ABS (Nr 6773629)

Yamaha MT-09 Tracer ABS
Waga
Sztuk
Yamaha MT-09 Tracer ABS
Długość
216 cm
210 kg
1
Łączna waga:
210 kg
Dystans
1409 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, El Prat De Llobregat

31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, München Flughafen

Od 1 sie 2021 do 2 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.