(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha mt03 (Nr 5188758)

Yamaha mt03

Marka i model:

Yamaha Mt03

Waga w kg (łączna):

192

Budżet zlecenia [€]:

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 589.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sitges

Od 13 paź 2019 do 5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.