(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-18 11:56

Yamaha Mt09

(Nr 2163201)
Yamaha Mt09

Marka i model:

Yamaha Mt09

Waga w kg (łączna):

193.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bornheim, 53332, Niemcy

15 sty 2018

Adres i termin dostawy

Alhaurín de la Torre, 29130, Hiszpania

31 sty 2018