(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha mt09 (Nr 4811228)

Marka i model:

Yamaha mt09

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New Jersey, Jersey City

3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

20 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.