Yamaha MT09TR GT (Nr 6639216)

Yamaha MT09TR GT
Waga
Sztuk
Yamaha MT09TR GT
Długość
216 cm
215 kg
1
Łączna waga:
215 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Cork, Cork

Od 1 mar 2021 do 1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Maharasztra, Mumbai, Mumbai City, Maharashtra, India

Od 2 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.