(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha MT10 (Nr 4562557)

yamaha MT10

Marka i model:

Yamaha MT10

Waga w kg (łączna):

209.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2245.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.