Yamaha Neos 2005 (Nr 5675931)

Marka i model:

Yamaha Neos 2005

Waga w kg (łączna):

90

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4169.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Setúbal, Setubal, Setúbal District, Portugal

Od 1 cze 2020 do 11 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Konstanca, Konstanca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.