(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Neos 50 (Nr 6627254)

Yamaha Neos 50
Waga
Sztuk
Yamaha Neos 50
Długość
184 cm
82 kg
1
Łączna waga:
82 kg
Dystans
898 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Carracedelo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.