Yamaha Neos 50 (Nr 7610549)

Yamaha Neos 50
Waga
Sztuk
Yamaha Neos 50
Długość
184 cm
82 kg
1
Łączna waga:
82 kg
Dystans
1222 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Oleiros

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.