Yamaha Nmax 125 (Nr 6203893)

Yamaha Nmax 125

Marka i model:

Yamaha Nmax 125

Waga w kg (łączna):

127

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3761.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 16 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 1 gru 2020 do 14 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.