(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 19:27

Yamaha Raptor 700

(Nr 2170425)
Yamaha Raptor 700

Marka i model:

Yamaha raptor

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6049.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

دبي, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztyn, 42-256, Polska

Termin elastyczny