Yamaha Royal Star Venture (Nr 7619145)

Waga
Sztuk
Yamaha Royal Star Venture
Długość
265 cm
394 kg
1
Łączna waga:
394 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bournemouth, Bournemouth

Od 30 kwi 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.