Yamaha RSV (Nr 6022515)

Marka i model:

Yamaha royal star venture.

Waga w kg (łączna):

347

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 689.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 25 maj 2020 do 26 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.