(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 15:35

yamaha sr250 special (Nr 2753204)

yamaha sr250 special

Marka i model:

yamaha sr 250 special

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1154.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tavernes de la Valldigna, 46760, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bellegarde-sur-Valserine, 01200, Francja

Termin elastyczny