Yamaha Super Tenere ES x 10 (Nr 6741078)

Yamaha Super Tenere ES x 10
Waga
Sztuk
Yamaha Super Tenere ES
Długość
226 cm
265 kg
10
Łączna waga:
2650 kg
Dystans
2183 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Mataró

Od 6 lip 2021 do 7 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Północna, Aalborg

9 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.