Yamaha T7 (Nr 6160068)

Yamaha T7

Marka i model:

Yamaha T7

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1764.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Leeds

31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

4 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.