(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha TDM 850 x 1, Suzuki Bandit 650 x 1 (Nr 7215669)

Yamaha TDM 850 x 1, Suzuki Bandit 650 x 1
Waga
Sztuk
Yamaha TDM 850
Długość
220 cm
198 kg
1
Suzuki Bandit 650
Długość
215 cm
215 kg
1
Łączna waga:
413 kg
Dystans
648 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 13 sty 2021 do 15 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Konin

Od 13 sty 2021 do 20 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.