Yamaha Tenere 700 (Nr 7511349)

Yamaha Tenere 700
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
3411 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.