Yamaha Tenere 700 x 1, BMW R1200GS x 1 (Nr 7974453)

Yamaha Tenere 700 x 1, BMW R1200GS x 1
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
1
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
404 kg
Dystans
2029 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

18 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.