Yamaha TMax 500 (Nr 7002434)

Yamaha TMax 500
Waga
Sztuk
Yamaha TMax 500
Długość
224 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 7 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Australia, Nowa Południowa Walia, Sydney

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.