(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Town Mate (Nr 7537352)

Waga
Sztuk
Yamaha Town Mate
Długość
170 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
359 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Jastrowo

Od 4 mar 2021 do 5 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 mar 2021 do 6 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.