(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha tracer 900 (Nr 4713032)

Yamaha tracer 900

Marka i model:

Yamaha tracer 900

Waga w kg (łączna):

210.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1067.00 km

Adres i termin nadania

Andora, Andorra, Andorra La Vella

Od 19 sie 2019 do 20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.