Yamaha Tracer 900 (Nr 7590615)

Yamaha Tracer 900
Waga
Sztuk
Yamaha Tracer 900
Długość
216 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
926 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 17 maj 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 24 maj 2021 do 14 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.