(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Tricity 155 (Nr 8084564)

Waga
Sztuk
Yamaha Tricity 155
Długość
191 cm
156 kg
1
Łączna waga:
156 kg
Dystans
321 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Cegielnia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.