(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha TT 600 R (Nr 6644020)

Yamaha TT 600 R
Waga
Sztuk
Yamaha TT 600 R
Długość
223 cm
131 kg
1
Łączna waga:
131 kg
Dystans
518 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Saal An Der Donau

Od 5 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.