(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Virago (Nr 7849683)

Yamaha Virago
Waga
Sztuk
Yamaha Virago
Długość
219 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
403 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Joniec-Kolonia

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Jawiszowice

2 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.