Yamaha virago 1.100 (Nr 5740327)

Yamaha virago 1.100

Marka i model:

Yamaha virago 1.100

Waga w kg (łączna):

253.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

29 sty 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

28 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.