Yamaha Virago 1100 (Nr 5963011)

Yamaha Virago 1100

Marka i model:

Yamaha Virago 1100

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1110.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 9 maj 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.