Yamaha wr 450 (Nr 5484542)

Yamaha wr 450

Marka i model:

Yamaha wr 450

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11371.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weingarten

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Zambia, Lusaka Province, Lusaka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.