Yamaha WR125r (Nr 4741500)

Yamaha WR125r

Marka i model:

Yamaha WR125r

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [€]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madagaskar, Atsinanana, Toamasina

4 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.