(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha x max 125 (Nr 4550877)

Marka i model:

Yamaha x max 125

Waga w kg (łączna):

169

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1498.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

11 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.