Yamaha X-Max 125 x 2 (Nr 6519004)

Yamaha X-Max 125 x 2
Waga Sztuk:
Yamaha X-Max 125
Długość
222 cm
153 kg
2
Łączna waga: 306 kg
Dystans: 2546 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 26 paź 2020 do 28 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.