(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha X-Max 250 (Nr 6654255)

Yamaha X-Max 250
Waga
Sztuk
Yamaha X-Max 250
Długość
222 cm
165 kg
1
Łączna waga:
165 kg
Dystans
498 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 7 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 7 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.