Yamaha X-MAX 300 (Nr 8042054)

Yamaha X-MAX 300
Waga
Sztuk
Yamaha X-MAX 300
Długość
219 cm
179 kg
1
Łączna waga:
179 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 1 paź 2021 do 3 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalunya, Riudecols

Od 20 paź 2021 do 22 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.