(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-08 16:01

yamaha xj 600

(Nr 2266096)

Marka i model:

Yamaha xj 600

Waga w kg (łączna):

189.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1454.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Leżajsk, 37-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brakel, 5306, Holandia

Termin elastyczny