Yamaha XJ6 (Nr 6635558)

Yamaha XJ6
Waga Sztuk:
Yamaha XJ6
Długość
212 cm
210 kg
1
Łączna waga: 210 kg
Dystans 1906 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 30 lis 2020 do 3 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.