Yamaha xj750 (Nr 6539176)

Yamaha xj750
Waga Sztuk:
Yamaha xj750
Długość
200 cm
224 kg
1
Łączna waga: 224 kg
Dystans: 3289 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 31 paź 2020 do 1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Michoacán, Morelia

Od 1 sty 2021 do 28 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.