(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xmanx 125 (Nr 4734560)

Yamaha xmanx 125

Marka i model:

Yamaha xmax 125

Waga w kg (łączna):

170.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 454.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 8 sie 2019 do 9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Jávea/xàbia

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.