(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha xmax (Nr 4657880)

yamaha xmax

Marka i model:

yamaha xmax 300

Waga w kg (łączna):

178.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 602.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.