Yamaha Xmax (Nr 5962867)

Yamaha Xmax

Marka i model:

Yamaha Xmax

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 496.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.