Yamaha XMax 125 (Nr 6113215)

Marka i model:

XMAX 125

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 803.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 27 lip 2020 do 9 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.