(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha XMAX 125 (Nr 6739989)

Yamaha XMAX 125
Waga
Sztuk
Yamaha XMAX 125
Długość
219 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
1038 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.