(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha XMAX 125 (Nr 6784864)

Waga
Sztuk
Yamaha XMAX 125
Długość
219 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
1667 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Toulon

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ząbkowice Śląskie

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.