Yamaha XMax 300 Iron Max (Nr 7903148)

Yamaha XMax 300 Iron Max
Waga
Sztuk
Yamaha XMax 300 Iron Max
Długość
219 cm
179 kg
1
Łączna waga:
179 kg
Dystans
3671 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 mar 2022 do 31 mar 2022

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 1 kwi 2022 do 30 kwi 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.