Yamaha XS 400 (Nr 6145626)

Yamaha XS 400

Marka i model:

Yamaha XS 400

Waga w kg (łączna):

330

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 665.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 15 lip 2020 do 22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 1 sie 2020 do 8 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.